Tatooine

Poloha: Vnější okraj
Terén: Poušť
Domovská planeta: Kumumgahani, Tuskeni, Jawové
Politická příslušnost: Nezávislá
Status: Po opuštění planety společností Czerka pod vládou Huttů, gangů a zločinců.

Pouštní pustina na kraji galaxie
Daleko ve Vnější Hraně se písky Tatooine pečou pod září dvou jasných sluncí. Malé skupinky sotva civilizovaných komunit roztroušených po povrchu dotvářejí deprimující krajinu, obklopenou nekonečným pásem pustých dun a kamenných kaňonů, které tiše zabili už bezpočet těch, jenž se vydali putovat pouští. V chudinských osadách, které setrvávají, mohou cestovatelé najít přístřešek před brutálním klimatem, ale důvěra je na tomto světě neznající zákon stejně vzácná, jako voda. Ve čtvrtích Tatooine si musí návštěvníci i místní hlídat záda.

Po staletí Tatooine zajímala zbytek galaxie jen málo – dokud se společnost Czerka neukázala před 500-ti lety, hledajíc jak zužitkovat nerostné suroviny pod povrchem Tatooine. Snaha Czerky o těžbu selhala, ale nepřátelské prostředí planety se jevilo jako perfektní pro oddělení Czerka’s Secret Weapons division (Tajných Zbraní Czerky). Možnost operovat bez jakýchkoli omezení přimělo Czerku přivést mimozemské technologie a experimenty moc strašlivé nebo nebezpečné na to, aby byly povoleny na jakémkoli jiném místě v galaxii. I když výsledek výzkumů, které Czerka dělala není znám, jednoho dne se náhle a bez varování Czerka kompletně stáhnula z Tatooine, nechajíc komplex výzkumu tajných zbraní pro spolknutí pískem.

Bývalé stanoviště Czerky – Anchorhead, se nyní stal bezzákonným přístavištěm pro pašeráky, piráty a každého kdo se chce ztratit z radaru. I když Anchorhead často slouží jako zastávka pro lodě Republiky ve Vnější Hraně, nemá zde Republika žádné oficiální zastoupení. Bez vědomí Republiky na Tatooinii Imperiální vojska zahájili průzkum laboratoří Czerky. Impérium utvořilo ležení ve městě Mos Ila, kde pilní Jawové obnovili vesmírný přístav, doufajíc v obnovení obchodu; bohužel se však dočkali pouze Imperiálních vojáku, kteří je zahnali zpátky do pouště. To zde řadí Impérium jen do malé vzdálenosti od hlavní komunity na Anchorhead.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.