Alderaan

Poloha: Světy Jádra
Terén: Hory, kopce a lesy
Domovská planeta: Alderaanci
Politická příslušnost: Nezávislá (Impérium však v lásce zrovna nemají)
Situace: Několik starých alderaanských rodů bojuje o trůn v občanské válce.

Občanská válka o trůn
Od počátku Republiky byla Alderaanská aristokracie v politickém popředí, prosazující v Senátu mír, svobodu a jednotu. Přestože Coruscant byl vždy považován za srdce Republiky, do jisté míry Alderaan byl její duše. V důsledku Coruscantské dohody Alderaan vystoupil z Republiky a brzo se zmítal v jedné z nejkrvavějších civilních válek v galaktické historii. Budoucnost této, kdysi hrdé, planety je velmi nejasná.

Proslulé svojí ohromující krásou, Alderaanké zelené lesy a hory se sněhovou čepičkou byly vždy znakem utopie. Odpovídajíc vyrovnanosti krajiny, Alderaanské politické procesy vždy v historii probíhali hladce, i přestože koruna často kolovala mezi několika zakořeněnými a urozenými rody. V průběhu Velké Války se vše drasticky změnilo - Alderaanský věčný klid byl zničen. S umýslem rozdrtit morálku Republiky, Sithské Impérium zahájilo invazi planety ve svojí plné síle. Rychle převálcovalo zdejší obranu a zajalo královskou rodinu. Reakce nebyla o nic méně svižná a rázná – Jediové spolu s armádou Republiky sáhnuli do svých rezerv a vrhnuli se s nevídanou chrabrostí na záchranu Alderaanu. Hrdinové Republiky vymýtili okupanty a uštědřili Sithskému Impériu ponižující porážku.

Imperíální invaze však napáchala své škody. Poprvé v historii se Alderaanští vůdci v senátu stali hlasem pro agresivní vojenskou akci. Když byla o pár let později podepsána Coruscantská dohoda, Alderaanský korunní princ udělal protestní pochod do Senátu. Alderaan se zřekl Republiky a stal se nezávislým systémem. Rozhodnuti korunního prince se doma setkalo se smíšenými reakcemi – mnoho podpory, mnoho pobouření. Nehledíc na kontroverznost, pořádek byl udržen, až do chvíle kdy vrahův blaster vzal princův život a královna zemřela bez následovníka jen o pár dní potom. Alderaanský parlament brzo uvíznul na mrtvém bodě, v rozhodnutí který z urozených rodů má zdědit trůn. Když se jeden z rodů pokusil vyřešit spor demonstrací síly, občanská válka propukla na všech frontách.

Přilévajíc benzín do ohně, jeden z Alderaanských zapomenutých rodů se nyní navrátil, prosazujíc svoji právoplatnou pozici s podporou Impéria. Republika zase začala podporovat úctyhodný rod Organa. I když žádna ze supervelmocí nemá na povrchu vojáky, Alderaan by se rychle mohl stát jiskřícím místem, které zanítí návrat galaxie do války. Nezáleží jak násilné a chaotické politické klima zde propuklo, odkaz planetární bohaté historie a naprostá krása životního prostředí, stále činí z Alderaanu dech beroucí místo na pohlédnutí. Otázka spočívá v tom, v jakých rukách tento klenot nakonec skončí…

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.


Comments are closed.