Nar Shaddaa

Poloha: Huttský prostor
Terén: Město
Domovská planeta: Gankové
Politická příslušnost: Nezávislá – ovládaná Hutty
 Status: Místo kde neplatí zákon. Díky tomu se zde provádí velké množství zakázaných testů.

Pašerácký měsíc
Jedno z nejrušnějších a nejnebezpečnějších míst v galaxii. Nar Shaddaa je roztažená městská krajina, kde má všechno svoji cenu. Tento měsíc, ovládán černým trhem, který bere v potaz každou slabost, se stal ultimátním symbolem korupce. Vrchní úrovně poskytují nekonečnou přehlídku neonových věží a létajících míst potěšení – žádná větší koncentrace bohatství v galaxii neexistuje. Za těmito nablýskanými fasádami, kriminální bossové a tajní političtí vyslanci dělají dohody, které určují osudy světů a je jedno, jak moc Republika nebo Impérium chtějí tyto věci změnit, Huttslý kartel má finální slovo.

Stejnou měrou, jako je nahoře hojnost a nadbytek, spočívá dole brutalita. Útroby Nar Shaddaa schovávají některé z nejtemnějších tajemství galaxie. V honbě za pokročilými technologiemi bezohledné podniky provádějí hazardní experimenty na nedobrovolných testovacích subjektech a kriminální vládci zaměstnávají otroky jako píci pro industriální montážní linky. Uprchlíci se zde schovávají před právem, po tom co spáchali zrůdné zločiny. Jsou zde vězni, kteří zmizeli ze zbytku galaxie, držení v anonymních vězeních, z kterých není úniku. Kriminální podniky mimo kontrolu Huttů soutěží o moc, zejména organizace Exchange, jediná skutečná konkurence pro Hutty. Zatímco vyšší úrovně Nar Shaddaa jsou jednou z nejoblíbenějších lokací k návštěvě v celé galaxii, nižší stupně tohoto měsíce jsou místem, kterému se každý, kdo má alespoň trošku rozumu, snaží vyhnout za každou cenu.

Ve vzdálené minulosti, předtím než se stal pódiem pro Hutty, byl Nar Shaddaa používán jako uprchlický tábor pro Evocii, vypovězené ze samotné planety Hutta. Po občanské válce Jediů, Nar Shaddaa znovu zaplavili uprchlíci, kteří byli použiti kriminálním Exchange k nalákání a polapení zbývajících Jediů. Nedávno vypuklá Velká Válka přinesla mnoho hvězdným systémům krach, ale na Nar Shaddaa válka přinesla ještě více zisků. Zatímco ostatní systémy nabízely svoji příslušnost Impériu nebo Republice, Huttové ovládající Nar Shaddaa si uvědomili, že si můžou udržet svoji autonomii – a zvýšit svoje profity – pokud budou obchodovat s oběma stranami. Toto delikátní balancování zvýšilo riziko „dělání byznysu“, avšak neodradilo konkurenci. Exchange a Huttský Kartel se pustili do kriminální války, kde vítěz bere všechno. Tato válka sahá přes celou galaxii, ale centrum má na malinkém měsíci Nar Shaddaa.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.