Belsavis

Poloha: Vnější okraj
Terén: Ledovce a místy vůlkány
Domovská planeta: Mluki
Politická příslušnost: Galaktická Republika
Status: Chaos po osvobození vězňů Sithským Impériem – Republika se snaží nastolit pořádek.

Galaktické vězení
Doba znalosti Belsavisu Republikou přesahuje Velkou Hyperprostorovou Válku, ale po staletí tato planeta přitahovala jen velmi malou pozornost. S výjimkou neobvyklých vulkanických aktivit, byla tato planeta vnímána jako nevýznamná. Belsavis byl přidán do hvězdných map, později hromadně vymazán, a dále veden pouze jako jedna z kuriozit Vnějšího Okraje.

Před padesáti lety při zkoumání tropických trhlin, které vzdorovali ledovým šelfům zcela nepřirozeně, republikánští vědci narazili na starodávné vězení, zkonstruované Rakatanským Impériem. Za silovými poli a ultra-pevným kovem byli ti nejděsivější vězni v galaxii. Snaha Republiky o průzkum a zabezpečení zchátralé sítě krypt byla překažena krvelačnými mimozemskými druhy a téměř nezastavitelnými droidy.

Uvědomujíc si, že je jen otázkou času než krypty a stázové komory zadržující ty nejhorší z vězňů selžou, Republika složila vojenskou složku k udržení komplexu a zřídila nové republikánské vězení na nevyužitém povrchu Belsavisu. Na tajných shromážděních Strategické Informační Služby bylo rozhodnuto, že toto nové vězení přezdívané „the Tomb (Kobka)„, bude využíváno jenom v případech, kde je poprava nepraktická nebo nemožná.

Když propukla Velká Válka, tak se populace „Kobky“ rapidně zvýšila. Mandaloriani, Páni ze Sithu, a výtvory Sithské alchymie byli posláni na Belsavis pod kontrolu. Až se pověst o existenci „Kobky“ rozšířila, Imperiální Výzvědná Služba zahájila pátrání po tomto legendárním super-vězení. I přes snahu Republiky o uchování této lokace v tajnosti se Impérium dozvědělo o operaci na Belsavisu, a poslalo úderné jednotky osvobodit Sithské vězně.

Netrvalo dlouho, aby se po příchodu Imperiálních jednotek vězení proměnilo v bludiště boje a chaosu. Impérium zjistilo, že osvobozování svých přívrženců mezi jejich násilnými spoluvězni nebude vůbec jednoduché. I když Republika zkouší zjednat pořádek jak jen nejrychleji může, hrozba záhadného zla uvolňujícího se ze svého pradávného vězení se stává skutečností.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.