Hutta

Poloha: Huttský prostor
Terén: Bažiny a průmyslové zóny
Domovská planeta: Huttové
Politická příslušnost: Nezávislá
Status: Znečištěná velkým množstvím továren.

Místo kam chodí Hutti na dovolenou
Planeta Hutta (Nal Hutta) v huttštině znamená „Nádherný klenot“ a je považovaná nenažranými Hutty za ráj. Pro všechny ostatní je to ale noční můra – nechutné a nebezpečné místo pro návštěvu a nepochopitelné místo k žití. Nynější podsvětí zkrátilo název na Hutta – místo, kterým vyhrožují rodiče dětem, že je tam pošlou pokud budou zlobit.

Před vytvořením Republiky byla Hutta ovládána domorodými Evocii, relativně primitivní rasou která udělala chybu, když se rozhodla obchodovat s Hutty i přes varování o jejich nenasytnosti. O sto let později si Evocii uvědomili svoji chybu, ale už bylo pozdě, celá civilizace byla v dluhu. Když se domovský svět Huttů – Varl později stal neobyvatelným, Huttové chladnokrevně využili dluhu a ovládli planetu.

Po tisíci letech si Huttové podrobili Evocii, ti žili v otroctví a bídě, zatímco nenasytná honba za bohatstvím ze strany Huttů znečistila celou planetu. Hutta se stala pářící zónou pro mocné rodiny Huttů, které ovládali konkurenční kartely operující po celém vesmíru. Přestože je drobné msty neustále mezi sebou drží v konfliktu, co se týče války mezi Sithy a Republikou je jejich pozice stále neutrální a jejich svět je takový, jaký jen chtějí.

Huttové jsou pány jejich pomatené společnosti, a všechny ostatní rasy, dokonce i oficiální vyslanci, jsou v nateklých červích očích Huttů viděni jako postradatelná položka. Dokonce i nejslavnější lovci odměn si dvakrát promyslí, jak moc si mohou troufat na půdě Huttů. Žádná zdravá bytost by dobrovolně nepřišla k Huttům pro pomoc.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.