Hoth

Poloha: Vnější okraj
Terén: Ledovec
Domovská planeta: Skelové
Politická příslušnost: Žádná
Status: Zápas o moc mezi Galaktickou Republikou a Sithským Impériem.

Zmrzlé pustiny Hothu
Jedna z nejvzdálenějších planet bez života ve známé galaxii, Hoth Republiku nezajímal, až do doby než se stal místem zdrcující vojenské porážky. Na vrcholu Velké Války, se flotily Republiky a Impéria střetly v systému Hoth v rozhodující bitvě, během které byly zničeny některé z nejpokročilejších a nejmocnějších vesmírných lodí v galaxii.

V důsledku bitvy se ledová planeta Hoth stala masivním hřbitovem hvězdných lodí, zaplavena troskami stovek válečných lodí obou stran, zahrnujíc několik prototypů lodí, které Republika nasadila doufaje v otočení spádu války. Jak válka dále zuřila, Republika ani Impérium neměli čas a zdroje na rozjetí operace vyzvedávání trosek.

Okamžitě po zjištění jaká spousta technologie leží na Hothu, ambiciózní pirátská konfederace nastartovala svoje vlastní záchranné akce. Přivedli armádu droidů a žoldáků, začali drancovat všechny užitečné pozůstatky vraků ve snaze postavit si svoje vlastní bitevní křižníky, a vytvořit si tak pirátskou armádu.

V důsledku Coruscantské dohody se však vrátilo jak Impérium, tak Republika a začali sbírat to, co zbylo z jejich válečných strojů. Hoth se tak stal místem značných neshod. Nehledíc na mír a odlehlost planety, potyčky propuknuly často a nyní se obě supermocnosti zakopaly – odhodlány bojovat o Hoth až do chladného, hořkého konce.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.