Ord Mantell

Poloha: Střední okraj
Terén: Ostrovy a moře
Domovská planeta: Mantelliani
Politická příslušnost: Galaktická Republika
Status: Občanská válka – přesto, že zde je hlavní stanoviště republikové armády, vladnou tu gangy kriminálníků.

Vulkanické ostrovy a širé pláně
Tato planeta pokryta sopečnými ostrovy a obrovskými pláněmi je doslova zpustošena krutou občanskou válkou. Armáda Republiky zde bojuje proti separatistům, kteří vedou partyzánský styl boje a útočí na armádní i civilní cíle. Navíc dalším problémem je vláda této planety, ačkoliv je loajální Republice, je to pouze loutka k účelům podsvětí.

Corellianští kolonisté osídlili planetu před devíti tisíci lety a planeta se stala záchytným bodem pro Armádu Republiky a její operace v Outer Rim (Vnější Okraj). Strategická výhoda Ord Mantellu slábla v průběhu staletí, poté co zkorumpovaný admirál prodal celou flotilu, armáda opustila tuto planetu. Ord Mantell se brzy stal rájem pro pašeráky, piráty a lovce odměn. Místní vláda spadla do kolotoče kriminálních skupin a tento stav přetrvává až do dnes. Při válce Impéria s Republikou nebyl Ord Mantell pod útokem, ale věci se změnily po Coruscantské dohodě. Většina systémů opustila Republiku, ale vláda Ord Mantellu si řekla, že bude pro jejich byznys lepší zůstat v Republice. Ne všichni však souhlasili, a to vedlo k tomu, že separatisté začali ozbrojený konflikt.

Nájezdníci začali se strategií „udeř a uteč“ ve snaze aby armáda opustila planetu a oni tak dosáhli svobody. V průběhu posledních dvou let útoky separatistů zpustošili planetu a destabilizovali zkorumpovanou vládu. Navzdory této složité situaci je obrana Ord Mantellu zesilována. Kriminální skupiny podporující vládu, přinášejí účinné technologie z černého trhu na Nar Shaddaa a Republika sem posílá ty nejelitnější jednotky.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.