Taris

Poloha: Vnější okraj
Terén: Ruiny města, bažiny
Domovská planeta:
Politická příslušnost: Nezávislá
Status: Planeta se nachází v počátcích rekolonizace republikou – zdemolována před 300lety Pánem ze Sithu Malakem v Občánské válce Jedi.

Odkaz Sithské destrukce
Taris je post-apokalyptická bažina, opuštěna, ale nezapomenuta galaxií po 300 let. Až do nedávna byly jenom zarostlé ruiny důkazem o prosperující civilizaci, která jednou vládla povrchu – civilizace vyhlazené Darth Malakem, při pokusu o zabití rytířky Jedi, Bastily Shan.

Jako symbol naděje a vykoupení ze zvěrstva napáchaného Sithy, Republika začala znovu kolonizovat Taris, zřídila vesmírný přístav, vojenskou základnu a základ osídlení mezi ruinami. Zbytky této kdysi velkolepé městské planety se ukázali mnohem zrádnější, než kdokoli očekával. Mnoho lidí věří, že úsilí o osídlení Tarisu je odsouzeno skončit katastrofálně. Jedna věc je jasná – poklízení toho co Sithé zničili není tak riskantní, jako čelení tomu co nezničili.

Hluboko v temných bažinných ruinách leží odkaz staletí staré nákazy, kdysi omezené jenom do zdemolovaného podměsta Tarisu. Smečky odporných rackghůlů - zrůd stvořených Sithskou akademií – pustoší povrch planety. Každý brutální útok s sebou přináší šanci, že se oběť transformuje do nakažené monstróznosti. Jsou zde roztroušená hlášení o tom, že někteří z rackghůlů si vyvinuli bizarní, abnormální schopnosti.

Odhodláni překonat překážky, Republika a vůdci Jedi zvyšují úsilí o kolonizaci. Znovupostavení toho, co Sithi zničili před 300 lety by bylo monumentální symbolické vítězství, ukazující galaxii, že se Sithů už nemusí bát. Ale Impérium nemá pražádné zájmy na povolení tak významného úspěchu.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Comments are closed.